Menu

Havuz Örtüleri

Havuz Örtüleri

Havuz örtüleri sezonluk olarak kış ve yaz olarak iki faktöre ayrılır. Bu yazımda sizlere iki faktörden de ve yaz ve kış sezonlarının örtülerinden bahsedeceğim.

Öncelikle havuz örtülerinden biraz bahsedelim. Hem temizlik hemde güvenlik açısından havuz örtüleri havuzlarınızın kış sezonunda kirlenmemesi için ve düşme olabilirtesi olanağı için ideal bir örtüdür. Yaz sezonunda akşam vakti havuzunuzun toz topraklardan korur ve akşam vakti önü görülemeyen bir sebepten dolayı güvenliği sağlamak amacıyla konulan eşsiz bir üründür.

Havuzunuzu kullanmadığınız takdirde havuz örtüsü kullanmanız gerekmektedir. Havuzlarda temizlik işlemleri önemli olduğu için havuz örtüleri havuzunuzda ki iş yükünüzü biraz daha hafifletmiş olur ve zararlı maddeleri havuzunuzdan uzak tutmayı sağlamaktadır. Ayriyeten havuz örtüleri suyun ve havuzun derin tabakasını temiz tutarak toz ve kir tutmasını engellemektedir.

Otomatik Havuz Örtüleri

Otomatik havuz örtüleri ayarlanabilir olduğundan kısa ve mekanik bir şekilde kendi kapanıp açılabilen bir örtü türüdür. Havuzu daha elverişli kullanmanızı yol açar ve havuzu siz gelene kadar daha yüzeysel olarak daha temiz ve kullanış bakımından daha elverişli hale getirebilir. Rüzgar etkisiyle açık bıraktığınız havuz tor, kir ve istenmeyen maddeler dolayısıyla havuzunuz kirlenebilir fakat otomatik havuz örtüsü kullandığınız takdirde bu olanakları minimuma indirebilirsiniz.

Manuel Havuz Örtüleri

Manuel havuz örtüleri otomatik havuz örtülerine kıyaslan elle kapanıp açılabilen türde örtülerdir. Havuzun kısa süreli veya belirli aralıklarla kullanılan tarihlerde kullanılabilir. Kalın bir örtü olması havuzun istenmeyen maddelerden koruduğu için diğer örtülere nispeten daha avantajlı bir kullanıma sahiptir. Otomatik havuz örtülerine ziyade manuel havuz örtüleri siz açıp kapamadığınız takdirde havuza herhangi bir kişinin girmesini engeller ve temiz kalmasını sağlar. Mevsimsel şartlara daha dayanıklı olması manuel havuz örtülerinin daha sık kullanıldığını göstermektedir.

Solar Havuz Örtüleri

Solar havuz örtüleri hava kabarcıklı olarak tasvir edilir. Havuzlarınızın diğer örtülere göre daha fazla enerji tasarrufu yapmaktadır. Ayriyeten havuzunuzun yaprak, toprak, çamur, toz ve böcekler gibi dış etkenlerden korunmasını sağlar. Solar havuz örtüsüyle üstünü örttüğünüzün havuzunuzun buharlaşmanın ve daha önemlisi daha fazla enerji harcamanın önüne geçmiş olursunuz. Solar Havuz örtüsü, balonlu yüzeyi, ve canlı mavi rengiyle çok hoş bir görünüm yaratmaktadır.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir