Menu

Honda Müşteri Hizmetleri

Honda 24 Eylül 1946 yılında Japonya’nın Hamamatsu , Shizuoka isimli bölgesinde  kurulmuş bir otomotiv firmasıdır. İsmini kurucusunun soyadı olan Soichiro Honda’dan almıştır. İlk başlarda motosiklet üreten bu firma zamanla araba, robot, motor ve uçak üreticisi haline gelmiştir. Kurucusu Soichiro Honda ile beraber Takeo Fujisawa’dır. Günümüzde ise 2015 Haziran’dan itibaren Takahiro Hachigo genel müdürüdür. 1946 yılında Teknik Araştırma Enstitüsü ve 1948 yılında ise Honda Motor kurulmuştur. İlk satış ofisi ise 1950 yılında kurulmuş ve ondan 2 yıl sonra ise genel merkez Japonya, Tokyo’da açılmıştır. 1967’de ise ilk otomobilini üretmiş ve bu üretimi Suzuka’nın fabrikasında gerçekleştirmiştir.

Ülkemizde de son yıllarda oldukça sevilen Honda, özellikle Civic modeli ile beğeni toplamakta. Gerek görünüş, gerek modifiye edilerek, farklı özellikler ile görünüm ve performans katılabilmesi gençlerin gözdesi olmakta. Honda’nın  City modeli ile de ülkemizde üretilen bir modeli bulunmaktadır. Ayrıca Honda Suv arazi araçları da her geçen gün yollarda daha sık gözüme çarpan araçlardan.

Honda şirketinin müşteri hizmet hattına bağlanarak bu otombil veya uçaklar hakkında bilgi alabilir ve yardım isteyebilirsiniz.

Honda Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

0212 234 66 32

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir